Rukometaši Slobode odbranili titulu u Kupu Bosne i Hercegovine

Rukometaši Slobode odbranili su titulu u Kupu Bosne i Hercegovine. Tuzlanski tim je u finalnom meču final four turnira, koji je održan u Mejdanu, savladao Vogošću rezultatom 22:27.

Vogošćani su bolje  otvorili meč i sredinom prvog poluvremena imali prednost od 10:6. Sloboda se brzo vraća u utakmicu i do sredine drugog poluvremena meč je bio izjednačen, kada Tuzlaci odlaze na +4. U 47. minuti Stojanović brani sedmerac Čelici, a Klis u 51. minuti pogađa za 19:23, što su bili prijelomni  trenuci utakmice. Do kraja je završilo spomenutih 22:27 za tuzlanski tim.

"Drago nam je što smo uspjeli odbraniti titulu od prošle godine i da je trofej ostao u Tuzli. Zajedničkim trudom i zalaganjem uspjeli smo ostati u vrhu i dokazati da smo jako kvalitetna ekipa", rekao je za FTV nakon odigranog susreta Alen Ovčina, rukometaš Slobode i reprezentativac BiH. ž

Najbolji golman utakmice je Damir Efendić iz ekipe Vogošće, a sa 19 postignutih golova u dvije utakmice najbolji strijelac je Edin Klis iz RK Sloboda, dok je za najboljeg igrača finalne utakmice izabran kapiten RK Sloboda Emir Suhonjić.