Roma do boda iz penala u nadoknadi vremena, bez pogodaka u duelu Atalante i Genoe
(Izvor: EPA-EFE/GABRIELE MENIS)

Fudbaleri Udinesea i Rome odigrali su večeras u Udinama neriješeno 1:1, u 29. kolu italijanske Serie A. Poveo je Udinese golom Nahuel Molina u 15. minutu, da bi Roma do izjednačenja stigla u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena golom Lorenza Pellegrinija iz penala.

Udinese sa 30 bodova zauzima 14. poziciju na tabeli, a Roma je na petom mjestu sa 48 poena.

U narednom kolu, Udinese će gostovati Napoliju, dok će Roma u gradskom derbiju dočekati Lazio.

U istom terminu, Atalanta i Djenova su u Bergamu odigrali neriješeno 0:0.

Atalanta je peta na tabeli sa 48 poena, a Genoa je na pretposljednjoj, 19. poziciji sa 19 bodova.

U sljedećem kolu, Atalanta će gostovati Bologni, dok će Genoa dočekati Torino.