Robbie Williams uzvraća udarac bivšem menadžeru “Take Thata”

Robbie Williams uzvraća udarac bivšem menadžeru “Take Thata”

Robbie Williams je odgovorio na komentare bivšeg menadžera grupe “Take That”, Nigela Martin-Smitha, u novom BBC-jevom trodijelnom dokumentarcu o usponima i padovima života u boybandu.

Obojica su učestvovali u seriji "Boybands Forever", čije su prve dvije epizode prikazane u subotu.

U jednoj sceni, Martin-Smith - koji je menadžirao “Take That” 1990-ih - tvrdi da je Williams bio “pametan i prilično mudar” što je svoje probleme s drogama prebacio  na to što je bio “u ovom bendu gdje nije mogao imati djevojke ili izlaziti”.

Međutim, pjevač, koji je napustio bend 1995. godine, nije se složio s tim tvrdnjama, te je u nedjelju objavio opširnu objavu na Instagramu.

BBC News obratio se Martin-Smithu za komentar.

U dokumentarcu, Martin-Smith je rekao da ga je Williams napravio "zlim" i da ga je krivio za neka njegova ponašanja, uključujući i uzimanje droga.

Odgovarajući konkretno na tu tačku, Williams je rekao svom bivšem menadžeru: “Dopusti mi da odgovorim na vašu tvrdnju. Moje drogiranje nikad nije bila tvoja krivica.

"Moj odgovor na iskrivljeni svijet koji me okruživao je isključivo moj. Način na koji sam se odlučio za samoliječenje bio je nešto s čime ću se nositi cijeli život.

"To je dio moje karme i imao bih istu bolest da sam bio taksist."

Williams je također rekao da želi podsjetiti Martina-Smitha da je imao samo 16 godina kada se pridružio bendu “Take That”i 21 godinu kada je otišao.

"Tada sam te zadnji put vidio. Nadam se da ću imati više milosti i razumijevanja ako se bilo koje od moje četvero djece u tako ranjivoj dobi bude ponašalo na isti način."

Williams, koji je kasnije izgradio uspješnu solo karijeru, iskoristio je svoju objavu da govori o pritiscima života u boybandu.

"Čini se da gotovo svi članovi boybandova u nekom trenutku dožive psihički slom", rekao je.

"Tvoj mladi štićenik u ovo doba života doživljavao je svoj prvijenac. Nisi se isticao u upravljanju ljudima i tu bi umjesto stroge riječi i uperenog prsta najbolji akt bila ruka oko ramena i lijepa riječ."

Dodao je: “Ako pomno pratite priču, ne možete ne primijetiti da se pojavljuje obrazac. Dječaci se pridružuju boybandu. Bend postaje ogroman. Dječaci se razbole.

“Neki imaju sreće da kroz seriju samopreispitivanja i pomoć prevaziđu svoje iskustvo. Neki nikada ne uspiju razmrsiti zbrku krhotina prošlosti.”

"Ne kršim ničiju anonimnost dijeleći nuspojave u životopisu boybanda koji se odnose samo na nas dečke."

Naveo je probleme koje su njegovi kolege iz benda imali u prošlosti, uključujući bitke Garyja Barlowa s poremećajem prehrane te borbu Marka Owena sa zlouporabom alkohola.

Obraćajući se svom bivšem menadžeru, rekao je da se "duboko divi" njegovom radu i njegovoj sposobnosti preuzimanja velikih rizika.

No, također je pozvao Martin-Smitha da preuzme odgovornost i da "prizna svoje nedostatke".

Dokumentarac, koji završava ove sedmice, fokusira se na neke od najvećih boybandova koji su krasili top liste tokom 1990-ih i ranih 2000-ih.

federalna.ba/BBC

Robbie Williams