Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila 11. titulu prvaka Evrope

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci savladala je selekciju Njemačke u finalu Evropskog prvenstva i domogla se 11. titule kontinentalnog prvaka.

Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića do finala su bili veoma uvjerljivi i nisu izgubili niti jedan set, a u finalu su odigrali izuzetno tešku i neizvjesnu utakmicu protiv Nijemaca i u konačnici slavili veliku pobjedu rezultatom 3:2 u setovima.

Odbojkaši Njemačke su bolje otvorili meč i osvojili prvi set, da bi bh. zlatni momci izjednačili. Međutim, Nijemci ponovo dolaze u vodstvo od 2:1, a izvrsni Safet Alibašić u konačnici četvrtog seta osvaja ključne poene i donosi izjednačenje 2:2.

Peti skraćeni set bh. odbojaši su odigrali znatno odlučnije i domogli se 11. titule evropskog prvaka.

Rezultat po setovima BiH - Njemačka 18:25, 25:23, 28:30, 25:21 i 15:6.