Remi West Hama i Cityja, Leeds u nadoknadi do boda protiv Brightona
(Izvor: EPA-EFE/DANIEL HAMBURY)

Fudbaleri West Hama i Manchester Cityja odigrali su danas u Londonu neriješeno 2:2, u meču pretposljednjeg, 37. kola Premiershipa. Domaći tim je poveo u 24. minutu golom Jarroda Bowena, na asistenciju Pabla Fornalsa.

Bowen je u 45. minutu iskoristio asistenciju Michaela Anthonyja, i povećao rezultat.

Gosti su prvi gol postigli u 49. minutu preko Jacka Grealisha, a do izjednačenja dolaze autogolom Vladimira Coufala u 69. minutu.

City je mogao da dođe do pobjede u 86. minutu, ali je udarac sa "bijele tačke" Riyada Mahreza odbranio golman West Hama Lukaš Fabijanski.

Na tabeli Premiershipa City je vodeći sa 90 bodova, imaju četiri više uz utakmicu više od drugoplasiranog Liverpoola.

West Ham je na sedmom mjestu sa 56 bodova, a to mjesto vodi u Ligu konferencija.

U posljednjem kolu City dočekuje Aston Villu, a West Ham gostuje Brightonu.

Wolverhampton i Norwich odigrali su neriješeno 1:1.

Norwich, koji je ranije ispao iz Premiershipa, poveo je golom Teemu Pukkija u 37. minutu, a bod je domaćem timu donio Rayan Ait-Nouri u 55. minutu.

Wolverhampton je osmi sa 51 bodom, bez šanse za plasman u evropska takmičenja, dok je Norwich posljednji, 20. sa 22 boda.

Isti rezultat viđen je i u meču Leedsa i Brightona.

Gosti iz Brightona poveli su preko Dannyja Welbecka u 21. minutu, da bi Leeds do važnog boda došao u drugom minutu nadoknade golom Pascala Strujika.

Brighton je 10. u Premiershipu sa 48 bodova, a Leeds je 17. sa 35 bodova i ima bod više od Burnleya, koji se nalazi u zoni ispadanja.

Leicester je na gostovanju pobijedio Watford sa 5:1.

Domaći tim je poveo golom Joaoa Pedra u šestom minutu, a zatim je uslijedio preokret.

Golove su za Leicester postigli James Maddison u 18., Jamie Vardy u 22. i 70., kao i Harvey Barnes u 46. i 86. minutu.

Leicester je deveti sa 48 bodova, dok je Watford ranije ispao i nalazi se na 19. mjestu sa 23 boda.

Aston Villa i Crystal Palace su u Birminghamu odigrali neriješeno 1:1.

Ollie Watkins je doveo domaći tim u vodstvo u 69. minutu, a izjednačio je Jeffrey Schlupp u 81. minutu.

Crystal Palace je 11. sa 45 bodova, dok je Aston Villa 12. sa bodom manje.