Remi Veleža i Sarajeva u Gabeli
(Izvor: Screenshot)

Fudbaleri Veleža i Sarajeva odigrali su neriješeno 1:1 u Gabeli u posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hrecegovine.

Velež je poveo u 57. minuti golom Zajmovića, a bod Sarajevo donio je Ikić pogotkom u 75. minuti.

Velež je tako upisao šesti remi u 11 odigranim mečeva, dok je Sarajevo nastavilo negativan niz s obzirom na to da je treću utakmicu zaredom bez pobjede a u posljednjih osam utakmica upisalo je samo jedan trijumf.

Ostali susreti 11. kola odigrani su tokom vikenda. U prvom susretu ovog kola Borac je u subotu u gostima savladao Tuzla City sa 1:0. U nedjelju su odigrana četiri meča, a minimalne pobjede 1:0 su upisali Široki Brijeg protiv Posušja i Željezničar protiv Sloge, dok je Zrinjski bio ubjedljiv protiv Igmana slavivši sa 4:0. Susret Leotara i Slobode završen je bez golova.