Remi Manchester Citya i Evertona, Fulham bolji od Southamptona
(Izvor: EPA-EFE/Peter Powell)

Fudbaleri Manchester Citya i Evertona odigrali su večeras u Manchesteru neriješeno 1:1, u meču 18. kola engleske Premijer lige.

Poveo je city golom Erlinga Haalanda u 24. minutu, da bi izjednačenje Evertonu donio Demarai Gray golom u 64. minutu.

City je drugi na tabeli sa 36 bodova, četiri manje i utakmicom više od prvoplasiranog Arsenala. Everton je na 16. poziciji sa 15 poena.

U narednom kolu, City će gostovati Chelseju, dok će Everton dočekati Brighton.

U istom terminu, Fulham je na svom terenu pobijedio Southampton sa 2:1. Strijelci za Fulham bili su James Ward-Prowse autogol u 32, Joao Palhinha u 88. minutu. Pogodak za Southampton postigao je Ward-Prowse u 56. minutu.

Fulham je zabilježio sedmu pobjedu u prvenstvu i sa 25 poena se nalazi na sedmom mjestu. Southampton je na posljednjoj, 20. poziciji sa 12 bodova. U sljedećem kolu, Fulham će gostovati Leicesteru, dok će Southampton dočekati Nottingham Forest.

Pobjedu u gostima zabilježio je Crystal Palace, savladavši Bournemouth sa 2:0, golovima Jordana Ayewa u 19. i Eberechi Ezea u 36. minutu. Crystal Palace je sa 22 bodova na 11. mjestu na tabeli, dok je Bournemouth na 15. poziciji sa 16 poena.

Newcastle i Leeds su u Newcastleu odigrali neriješeno 0:0. Newcastle je treći sa 34 boda, a Leeds je na 14. mjestu sa 16 poena.