Remi Leipziga i Kelna, Augsburg na gostovanju pobijedio Leverkusen

Fudbaleri Leipziga i Kelna odigrali su danas neriješeno 2:2, u meču drugog kola Bundeslige. Gol Danija Olma za Leipzig poništen je u devetom minutu nakon igranja rukom Davida Rauma.

Domaći tim ipak do vodstva dolazi u 36. minutu, kada se u strijelce u prvom meču poslije povratka iz Chelseaja upisuje Timo Werner.

Četiri minuta kasnije izjednačenje Kelnu donosi Florijan Dietz. U prvom minutu nadoknade prvog dijela Leipzig ostaje sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton poslije udarca laktom dobio Dominik Szoboszlaj.

Novu prednost Leipzigu je donio Christopher Nkunku u 56. minutu, a gosti do boda dolaze poslije autogola Joška Gvardiola u 72. minutu.

Keln je poslije nekompletnog drugog kola Bundeslige na drugom mjestu sa četiri boda, dok je Leipzig 12. sa dva boda.

U sljedećem kolu Keln gostuje Eintrachtu, dok Leipzig igra na gostovanju protiv Union Berlina.

Augsburg je na gostovanju savladao Bayer Leverkusen sa 2:1.

Gosti su poveli golom Fredrika Jensena u 15. minutu, da bi izjednačenje Bayeru donio Charles Aranguiz u 43. minutu.

Gol za pobjedu Augsburga postigao je Andre Hahn u 82. minutu.

Augsburg je deveti sa tri boda, dok je Bayer na 17. mjestu bez bodova.

Hoffenheim je na svom terenu pobijedio Bochum sa 3:2.

Bochum je poveo golovima Simona Zollera u 10. i 13. minutu, da bi Hoffenheim izjednačio preko Christopha Baumgartnera u 14. i Ozana Kabaka u 23. minutu.

Domaći tim je mogao do vodstva u 59. minutu, ali je sa penala bio neprecizan Andrej Kramarić. Pobjedu je Hoffenheimu donio Munas Dabbur u 88. minutu.

Hoffenheim zauzima osmo mjesto sa tri boda, a Bochum na 16. mjestu nema osvojen bod.

Werder i Stuttgart su u Bremenu odigrali neriješeno 2:2.

Niclas Fullkrug je u četvrtom minutu postigao vodeći gol za Werder, dok gostima preokret donose Wataru Endo u 38. i Silas Katompa Mvumpa u 77. minutu.

Gol za izjednačenje je u šestom minutu nadoknade postigao Oliver Berk.

Werder je 10. sa dva boda, dok je Stuttgart sa istim učinkom na 11. mjestu.

Hertha i Eintracht su podijelili bodove u Berlinu odigravši neriješeno 1:1.

Suat Serdar je u trećem minutu postigao gol za prednost Herthe, a bod ekipi iz Frankfurta donosi Daichi Kamada u 48. minutu.

Tim iz Berlina je 14. sa bodom, dok je Eintracht 15. sa istim brojem bodova.