Remi Leicestera i Uniteda
(Izvor: EPA-EFE/Michael Regan)

Fudbaleri Leicestera i Manchester Uniteda odigrali su danas neriješeno 2:2, u utakmici 15. kola Premiershipa.

Prvi meč "Boxing Daya" počeo je šansom Marcusa Rashforda u drugom minutu, a ono što tada nije iskoristio jeste u 23. minutu kada je lijepo pogodio poslije sjajne asistencije Bruna Fernandesa.

Osam minuta kasnije Leicester je izjednačio preko Harveya Barnesa, a poslije smušene odbrane Uniteda.

Prednosti Unitedu donio je Bruno u 79. minutu, na asistenciju Edinsona Cavanija koji je u igru ušao samo nekoliko minuta ranije, a konačan rezultat postavio je autogolom Axel Tuanzebe Jamie Vardy u 85. minutu.

Leicester je upisao prvi remi u sezoni i drugi je na tabeli Premiershipa sa 28 bodova, dok je United treći sa bodom manje.

U narednom kolu, fudbaleri Uniteda dočekuju Wolverhampton, a Leicester gostuje Crystal Palaceu.