Remi fudbalerki Mađarske i BiH

Ženska fudbalska ”A” reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas sa Mađarskom, rezultatom 0:0, u prijateljskoj utakmici odigranoj u Telkiju, predgrađu Budimpešte.

U 12. minutu priliku za domaći tim imala je Bernadett Zagor kada se odlično izborila za poziciju za šut iskosa sa desne strane kaznenog prostora bh. tima, ali je Envera Hasanbegović odlično intervenisala i izbacila loptu u korner. Bh. golmanica je bila na visini zadatka i tri minuta poslije nakon šuta Petre Kocsan sa lijeve strane.

Alma Krajnić je u 23. minutu šutirala sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodila stativu. Diana Csanyi je u 26. minuti ”pucala” iskosa sa desne strane, a lopta je otišla pored gola.

Dvije minute poslije Krajnić je još jednom pokušala sa distance. Međutim, nije bila precizna. Malo kasnije šut sa desne strane imala je i Dajana Spasojević. No, odbranila je Fruzsina Schildkraut.

Spasojević je još jednom imala priliku u 55. minutu kada loptu iz izgledne pozicije šalje preko gola Mađarice su mogle do pobjede u 83. minutu. Ipak, kapitenka Fanni Vago nije bila precizna pa je meč završio bez golova.

- Mađarska - Bosna i Hercegovina 0:0 -

Žuti kartoni: Krajšumović (Bosna i Hercegovina).

MAĐARSKA: Fruzsina Schildkraut, Evelin Mosdoczi, Lilla Turanyi (od 68. minuta Emoke Papai), Barbara Szeman-Toth (od 46. Csilla Savanya), Anna Csiki, Evelin Fenyvesi, Diana Csanyi (od 46. Luca Papp), Zoe Magyaricsm, Bernadett Zagor (od 81. Virag Nagy), Petra Kocsan (od 64. Laura Kovacs), Fanni Vago. Selektorka: Margaret Kratz.

BOSNA I HERCEGOVINA: Envera Hasanbegović (od 66. Indira Faković), Nikolina Vujadin, Melisa Hasanbegović, Dajana Spasojević, Marija Ana Milinković (od 84. Gloria Slišković), Selma Kapetanović, Minela Gačanica (od 46. Sofija Krajšumović), Naida Haračić (od 56. Maja Hrelja), Alma Kamerić, Alma Krajnić (od 66. Maja jelčić), Elma Husić (od 46. Fadila Mujkić). Selektorka: Samira Hurem.