Remi Burnleya i Leicestera, pobjeda Sheffielda
(Izvor: EPA-EFE/Peter Powell)

Fudbaleri Burnleya i Leicestera odigrali su danas neriješeno 1:1, u meču 29. kola Premiershipa.

Burnley je poveo golom Mateja Vydre u četvrtom minutu, kojem je prethodila velika greška igrača gostiju Hamze Čudurija.

Leicester je do izjednačenja stigao golom Kelechija Ihenacha u 34. minutu meča.

Leicester je treći na tabeli Premiershipa sa 50 bodova, dok se ekipa Burnleya nalazi na 15. mjestu sa 29 bodova.

Sheffield United je na svom terenu pobijedio ekipu Aston Ville sa 1:0.

Jedini gol za četvrtu pobjedu Sheffielda postigao je David McGoldrick u 30. minutu meča.

Domaći tim je od 57. minuta i isključenja Phila Jagielke koji je dobio direktan crveni karton igrao sa desetoricom na terenu.

Jagielka je crveni karton dobio nakon pregledanja VAR-a, poslije kojeg je sudija dosudio faul pri šutu ka golu nad Anwarom El-Ghazijem.

Aston Villa je na devetom mjestu Premiershipa sa 39 bodova, dok je Sheffield posljednji sa 14 bodova.

Mečevi 29. kola Premiershipa odigrani su unaprijed, zbog obaveza Leicestera i Sheffield Uniteda u četvrtfinalu FA kupa.