Remi Barcelone i Valencije
(Izvor: EPA-EFE/Enric Fontcuberta)

Fudbaleri Barcelone i Valencije odigrali su danas neriješeno 2:2, u utakmici 14. kola španske Primere.

Fudbaler Barcelone Lionel Messi postigao je prvi gol za svoj tim i izjednačio rekord po broju postignutih golova za jedan klub, koji je do sada držao legendarni brazilski fudbaler Pele. Pele je za Santos postigao 643 gola, a rekord je bio važeći od 1974. godine.

Valencija je povela golom Mouctara Diakhabyja u 29. minutu, a do kraja prvog poluvremena Barcelona je izjednačila golom Messija koji je prvo promašio penal, a zatim u nastavku akcije je dao gol glavom, u četvrtom minutu nadoknade vremena.

U drugom poluvremenu Barcelona je povela golom Ronalda Arauja u 52. minutu meča, dok su popularni "slijepi miševi" izjednačili golom Urugvajca Maximilijana Gomeza u 69. minutu.

Barcelona je sada na petom mjestu španskog prvenstva sa 21 bodom, dok je ekipa Valencije na 12. mjestu sa 15 bodova.

Ranije danas Athletico Madrid je kao domaćin pobijedio Elche sa 2:1 i zadržao prvo mjesto na tabeli.