Remi Augsburga i Dortmunda, pobjede  Wolfsburga i Bochuma
(Izvor: EPA-EFE/Anna Szilagyi)

Remi Augsburga i Dortmunda, pobjede Wolfsburga i Bochuma

Fudbaleri Augsburga i Borussije Dortmund odigrali su danas neriješeno 1:1, u utakmici 15. kola njemačke Bundeslige. Ermedin Demirović je u 23. minutu doveo Augsburg u vodstvo, a izjednačenje i bod Dortmundu donio je Donyell Malen u 35. minutu.

Augsburg je i dalje na desetom mjestu na tabeli sa 18 bodova, dok je Dortmund peti sa 26 bodova na svom kontu.

Fudbaleri Wolfsburga su u gostima, i pored toga što su imali igrača manje od 27. minutu, slavili protiv Darmstadta sa 1:0. Jedini gol postigao je Lovro Majer u 63. minutu.

Wolfsburg je upisao šestu pobjedu od početka šampionata i trenutno je deveti tim lige sa 19 bodova, dok je Darmstadt posljednji sa devet bodova.

Bochum je na svom terenu pobijedio Union Berlin sa 3:0. Ekipa Bochuma je 13. na tabeli njemačkog šampionata sa 16 bodova, dok je Union Berlin 16. sa šest bodova manje.

Heidenheim je kao gost pobijedio Mainz sa 1:0. Poslije pete pobjede u prvenstvu, Heidenheim je 12. na tabeli sa 17 bodova, dok je Mainz i dalje pretposljednji sa devet bodova.