Remi Arsenala i Brentforda, Leicester ubjedljiv protiv Tottenhama
(Izvor: EPA-EFE/Daniel Hambury)

Fudbaleri Arsenala i Brentforda odigrali su u Londonu neriješeno 1:1, u utakmici 23. kola Premier lige. Arsenal je poveo u gradskom derbiju preko Leandra Trossarda u 66. minutu, da bi bod gostima donio Ivan Toney osam minuta kasnije.

Poslije trećeg remija u sezoni Arsenal na prvom mjestu Premijer lige ima 51 bod, a Brentford se nalazi na osmome mjestu sa 34 boda.

Arsenal će sljedeći meč odigrati na svom terenu u okviru zaostalog 12. kola, a protivnik će biti dvostruki uzastopni prvak Manchester City.

Brentford će u narednom kolu gostovati Crystal Palaceu.

Fuhlam je na svom terenu bio bolji od Nottingham Foresta sa 2:0. Golove za londonski tim postigli su Willian u 17. i Manor Solomon u 88. minutu.

Fuhlam je prekinuo niz od tri meča bez pobjede i sada na sedmom mjestu ima 35 bodova, dok je Nottingham Forest na 14. mjestu sa 24 boda.

Leicester je na svom terenu savladao Tottenham sa 4:1.

U 14. minutu poveo je gostujući tim, nakon što je gol postigao Rodrigo Bentancur.

Leicester je ubrzo preokrenuo golovima Nampalysa Mendya u 23, Jamesa Maddisona u 25. i Kelechija Iheanachoa u četvrtom minutu nadoknade.

U 70. minutu zbog ofsajda je poništen gol igrača Leicestera Harveya Barnesa, a ovaj fudbaler se do kraja, ipak, upisao u strijelce, pogotkom u 81. minutu.

Tottenham je na petome mjestu sa 39 bodova, dok je Leicester na 13. mjestu sa 24 boda.

Crystal Palace i Brighton su u Londonu odigrali neriješeno 1:1.

Brighton je mogao do prednosti u 33. minutu, ali je gol Pervisa Estupinana poništen poslije gledanja VAR-a.

Do vodstva je Brighton došao u 63. minutu preko Sollya Marcha, a sedam minuta kasnije bod domaćem timu donosi James Tomkins.

Brighton je na šestoj poziciji sa 35 bodova, a Crystal Palace je na 12. mjestu sa 25 bodova.

Wolverhampton je na gostovanju pobijedio Southampton sa 2:1.

Southampton je poveo pogotkom Carlosa Alcaraza u 24. minutu. Gosti su u 27. minutu ostali sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Mario Lemina.

Uprkos igraču manje, Wolverhempton je u drugom dijelu meča stigao do preokreta autogolom Jana Bednareka u 73. i golom Joaoa Gomesa u 87. minutu.

Wolverhempton je došao do 15. mjesta na tabeli Premijer lige sa 23 boda, dok Southampton ostaje na posljednjem, 20. mjestu, sa 15 bodova.