Real Madrid savladao Barcelonu u 'El Clasicu'
(Izvor: EPA-EFE/Rodrigo)

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su danas na svom terenu u velikom derbiju španskog prvenstva ekipu Barcelone sa 3:1, u utakmici devetog kola Primere. Madridski klub je poveo u 12. minutu, kada se u strijelce upisao Karim Benzema. Loptu je u prostor ubacio Toni Kroos, a sam pred golmana Marca-Andrea ter Stegena izlazi Vinicius Junior.

Golman katalonskog kluba je odbranio njegov udarac, ali je u nastavku do odbijene lopte došao Benzema, koji potom postiže gol.

Na drugi gol čekalo se do 35. minuta, kada pogodak sa ivice šesnaesterca postiže Federico Valverde.

Barcelona je uspjela da smanji rezultat golom Ferrana Torresa u 83. minutu. Prodor u kazneni prostor napravio je Ansu Fati, koji potom šalje loptu ka Lewandowskom, a poljski napadač je odlaže do Torresa.

Konačan rezultat postavio je Rodrigo golom iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon što je faul u šesnasestercu napravio Eric Garcia.

Real je ostao neporažen u Primeri i na prvom mjestu ima 25 bodova, dok je Barcelona poslije prvog poraza u sezoni na drugom mjestu sa tri boda manje.

U sljedećem kolu Real Madrid gostuje Elcheu, a Barcelona dočekuje Villarreal.