Real Madrid pobijedio Partizan i izborio Final Four
(Izvor: EPA-EFE/Juanjo Martin)

Košarkaši Real Madrida slavili su večeras u petoj utakmici četvrtfinala play-offa protiv Partizana rezultatom 98:94 i tako postali četvrti učesnik ovosezonskog Final Four Turkish Airlines Eurolige.

U prvoj četvrtini snage su, može se reći, bile izjednačene, iako je okončana u korist gostiju s košem više (22:23). U drugoj četvrtini apsolutna dominacija Partizana, sjajno su ih išle trojke, a na poluvrijeme odlaze s prednošću od čak 16 poena (39:55).

U trećoj četvrtini Partizan je nastavio s dominacijom, u jednom momentu imao prednost od 18 koševa (41:59). Onda se Real Madrid uspio probuditi, smanjuje razliku na 10 poena (54:64), a potom okončava četvrtinu rezultatom 69:76.

Real otvara posljednju četvrtinu poenima i dolazi Partizanu na minus pet koševa. Šest minuta prije kraja susreta Real Madrid uspijeva izjednačiti na 81:81, a trojkom Marija Hezonje, četiri minute prije kraja, i do pet koševa prednosti. Napeto je bilo do samog kraja susreta, a Real je na kraju slavio rezultatom 98:94. Najefikasniji u redovima Reala bio je Džanan Musa sa 20, a u Partizanu Kevin Punter sa 28 poena.

Final Four će se igrati u litvanskom Kaunasu od 19. do 21. maja. U završnicu turnira već su se plasirali Barcelona i Olympiacos, kao i Monaco, koji je večeras u petoj utakmici četvrtfinala slavio protiv Maccabija rezultatom 97:86.