Real Madrid dramatičnim preokretom protiv Bayerna izborio finale

Fudbaleri Real Madrida u dramatičnom preokretu slavili su večeras u drugoj polufinalnoj revanš utakmici UEFA Lige prvaka protiv Bayerna rezultatom 2:1 i tako zakazali finale takmičenja protiv Borussije iz Dortmunda.

Bayern je vodio do 88. minute rezultatom 0:1, nakon čega je Real Madrid za tri minute uspio preokrenuti na 2:1.

U prvom poluvremenu susreta, odigranom na prepunom Santiago Bernabeu u Madridu, nije bilo golova. Šansa koja je obilježila prvo poluvrijeme bila je ona iz 13. minute, kada je Vinicius Junior pogodio stativu, potom mu se lopta vratila, šutirao je ponovo, ali je loptu zaustavio sjajni Manuel Neuer.

Real Madrid je ofanzivno ušao u drugo poluvrijeme. Vinicius Junior imao je nekoliko prilika, no Neuer je večeras bio na visini zadatka.

"Bavarci" su došli do vodstva u 68. minuti utakmice, sjajnim pogotkom Kanađanina Alphonsa Daviesa, na asistenciju Harryja Kanea.

Svega tri minuta kasnije, u 71. minuti, Real je uspio doći do izjednačenja, no kratko je trajalo slavlje navijača madridskog kluba. Poljski sudija Szymon Marciniak uz pomoć VAR tehnologije dosudio je faul u napadu, koji je napravio Nacho. Gol je poništen.

U 88. minuti Real je uspio izjednačiti golom Joselua. Fudbaleri Real Madrida nastavili su s pritiskom na šokirane fudbalere Bayerna, što je urodilo plodom kroz svega tri minuti. Bila je prva minuta sudijske nadoknade, kada je strijelac izjednačujućeg gola ponovo pogodio za preokret i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Na samom kraju utakmice Bayern je postigao pogodak, no svirana je nedozvoljena pozicija, na koju su fudbaleri Bayerna žestoko protestirali.

Fudbaleri Borussije Dortmund sinoć su u revanš utakmici prvog polufinala savladali u gostima Paris Saint Germain rezultatom 1:0, čime su izborili finale Lige prvaka.

Finalna utakmica Lige prvaka, u kojoj će snage odmjeriti Real Madrid i Borussia Dortmund, na rasporedu je 1. juna na stadionu Wembley u Londonu.