Rayo Vallecano produžio crni niz Getafea
(Izvor: EPA-EFE/Victor Lerena)

Fudbaleri Rayo Vallecana pobijedili su danas na svom terenu Getafe sa 3:1, u utakmici petog kola španske Primere.

Vallecano je poveo u devetom minutu pogotkom Oscara Treja sa penala i taj rezultat je bio na snazi sve do finiša meča kada je domaći tim potvrdio pobjedu.

Prvo je Pathe Ciss u 78. minutu pogodio za 2:0, da bi tri minuta kasnije konačan rezultat postavio Falcao.

Ekipa Getafea je u 85. minutu imala veliku priliku da postigne utješan gol, ali Enes Unal nije iskoristio jedanaesterac.

Rajo Vallecano je zabilježio drugu pobjedu od početka šampionata i trenutno je sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Getafe doživio i peti poraz i nalazi se na posljednjem mjestu na tabeli.

Fudbaleri Vallecana će u narednom gostovati Athletic Bilbau, dok će Getafe dočekati Atletico Madrid.