PSG se provukao u osminu finala
(Izvor: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

Fudbaleri Milana u veoma uzbudljivom raspletu Grupe F nisu uspjeli da se domognu osmine finala Lige šampiona, uprkos tome što su slavili na gostovanju kod Newcastle rezultatom 2:1. Ispostavilo se da je Paris Saint-Germainu za prolaz bio dovoljan bod (1:1) koji je osvojio u Dortmundu kod Borussije.

Milan je napravio sjajan preokret na St James' Parku, nakon što je domaćin u 33. minuti poveo pogotkom Joelintona. Ipak, u nastavku gosti su zaigrali znatno bolje i stigli do preokreta. Prvo je Christian Pulisic izjednačio u 59. minuti, da bi u 84. Samuel Chukwueze pogodio za konačnih 2:1. Mogao je Milan i do ubjedljivije pobjede, ali je Rafael Leao pogodio stativu domaćeg gola. Milan je ovim trijumfom ipak ostao u evropskim takmičenjima, ali u Ligi Evrope.

U Dortmundu gosti su opasno visili, jer su “milioneri“ poveli u 51. minuti golom Karima Adeyemija. Ipak, PSG je pet minuta kasnije u život vratio Warren Zaire-Emery, koji je pogodio za 1:1 i ispostavilo se na kraju prolazak u osminu finala.

Atletico Madrid je u utakmici bez rezultatskog značaja u Grupi E pred svojim navijačima rezultatom 2:0 savladao Lazio. Strijelci za madridski klub bili su Antoine Griezmann u šesto i Samuel Lino u 51. minuti.

Rezultati večerašnjih utakmica šestog kola: grupa E: Atletico Madrid – Lazio 2:0, Celtic – Feyenoord 2:1; grupa F: Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 1:1, Newcastle – Milan 1:2; grupa G: Leipzig – Young Boys 2:1, Crvena zvezda – Manchester City 2:3; grupa H: Antwerp – Barcelona 3:2, Porto – Shakhtar 5:3.

Plasman u nokaut fazu Lige šampiona osigurali su: Bayern Minhen, Arsenal, PSV Eindhoven, Real Madrid, Inter, Real Sociedad, Kopenhagen, Napoli, Atletico Madrid, Lazio, Borussia Dortmund, Manchester City, Leipzig, Barcelona, Porto i PSG.

Žrijeb parova osmine finala Lige šampiona održaće se 18. decembra u Nyonu.