PSG osvojio treće mjesto
(Izvor: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

Rukometaši PSG-a osvojili su treće mjesto na završnom turniru Lige prvaka u Koelnu nakon što su u susretu za broncu pobijedili Veszprem sa 31-26 (14-11).

Mađari su bolje otvorili susret, poveli su 3-0, pa 5-2 i držali su prednost u prvih 20 minuta. PSG je do prvog vodstva stigao u 20. minuti (8-7) i nakon toga više nije ispuštao prednost.

Na koncu prvog poluvremena PSG je vodio 14-11, a u nastavku je mirno obranio prednost za konačnih 31-26.

Francuski sastav su do pobjede predvodili Nedim Remili i Elohim Prandi sa po šest golova, dok je Mikkel Hansen zabio pet pogodaka.

U mađarskim redovima najefikasniji su bili Mate Lekai s devet i Gašpar Marguč sa četiri gola.

Parižani su nakon pobjede nad suparnicima iz mađarskog Veszprema zaradili 150.000 eura, a gubitnik malog finala dobio je ček u iznosu od 100.000 eura.

Večeras se u finalu sastaju Barcelona i THW Kiel.