Preokret Sakkari protiv Kvitove za polufinale Indian Wellsa
(Izvor: Ilustracija/hellas)

Grčka teniserka Maria Sakkari plasirala se prošle noći u polufinale turnira u Indian Wellsu pošto je pobijedila Čehinju Petru Kvitovu sa 4:6, 7:5, 6:1.Do četvrte uzastopne pobjede u Indian Wellsu u tri seta, Sakkari je stigla nakon dva sata i 15 minuta.

Kvitova je svoje prvo četvrtfinale Indian Wellsa od 2016. godine počela dobro. Iskoristila je loš prvi servis Sakkari u prvom setu (samo 35,7 posto) i dobila taj dio igre, a potom je breakom počela i drugi set.

Grkinja se, međutim, vratila u meč. Prvo je izjednačila na 3:3, a potom je breakom u 12. gemu odvela meč u odlučujući set u kojem je od rezultata 1:1 osvojila pet uzastopnih gemova.

Sakkari će se za plasman u polufinale Indian Wellsa boriti sa Bjeloruskinjom Arynom Sabalenkom  koja je u četvrfinalu bila bolja od Amerikanke Coco Gauf  sa 6:4, 6:0.

Grkinja i Bjeloruskinja su se do sada sastajale sedam puta, a trenutno Sabalenka vodi sa 4:3.

U preostala dva četvrtfinalna sastaju se Karolina Muchova i Elena Rybakina, odnosno Iga Świątek i Sorana Cîrstea.