Predsjednik UFC sa istražiteljima FBI-a zbog sumnjivog klađenja na borbu

Predsjednik UFC sa istražiteljima FBI-a zbog sumnjivog klađenja na borbu
(Izvor: UFC)

Predsjednik UFC Dana White rekao je danas da se sastao sa istražiteljima Federalnog istražnog biroa (FBI) zbog navodno sumnjivih aktivnosti klađenja na jednu borbu mješovitih borilačkih vještina.

"Bukvalno, prvo što smo uradili jeste da smo pozvali FBI", rekao je White.

On je dodao da se u utorak u dva navrata sreo sa predstavnicima FBI-a povodom te borbe u UFC Vegas 110.

Sumnjiv je duel Isaaca Dulgariana, koji je bio veliki favorit u subotu protiv autsajdera Yadiera Del Vallea, ali je izgubio u prvoj rundi potezom gušenja sa leđa.

Kompanija za integritet klađenja IC360 upozorila je UFC na niz velikih opklada koje su stavljene na tu borbu.

"Zvali smo borca i njegovog advokata i pitali šta se dešava? Imamo nekih čudnih klađenja u vašoj borbi. Da li si povrijeđen? Da li dugujete nekome novac? Da li vam je neko prišao? Momak je rekao: 'Ne, apsolutno ne. Ubit ću ovog tipa'. Mi smo onda rekli da je u redu. Borba se odigrala i kraj je bio u prvoj rundi. Odmah smo pozvali FBI", rekao je White.

UFC istražuje slučaj, a Dulgarijan je dobio otkaz.

Kako je prenio BBC, Dulgarijanov trener Marc Montoya negirao je bilo kakvu umješanost u bilo kakve optužbe za klađenje.

"Nemamo nikakve veze ni sa jednom od optužbi. Zapravo nikada u životu se nisam kladio na sport, ne bih mogao da vam kažem kako se to radi. Ovo je moje životno djelo. Nikada, ni za kakvu količinu novca ne bih prodao svoj integritet i svoju riječ jer je u životu to sve što imate", rekao je Montoya.

Beta/federalna.ba

UFC Dana White