Predsjednik Crystal Palacea Parish: Uzet ćemo u razmatranje ponude za Guehija ovog ljeta

Predsjednik Crystal Palacea Parish: Uzet ćemo u razmatranje ponude za Guehija ovog ljeta
(Izvor: EPA/KIMMO BRANDT)

Predsjednik Fudbalskog kluba Crystal Palace, Steve Parish, izjavio je da klub razmatra mogućnost da ovog ljeta proda svog kapitena Marca Guehija, kako bi se izbjegla situacija u kojoj bi engleski defanzivac nakon završetka sezone, kada mu istekne ugovor, napustio klub bez odštete.

„Moraćemo razmotriti ponude za Guehija. Kada igrači tog kalibra odu bez odštete, to predstavlja problem. U to nema sumnje, nažalost“, naveo je Parish, a prenio Sky Sports.

Parish je dodao da su u posljednjih godinu dana primljene dvije ponude za Guehija, ali da ih je klub odbio zbog tadašnjih okolnosti.

„Imali smo jednu ponudu prošlog ljeta, ali je Joachim Andersen otišao u Fulham, i nismo si mogli priuštiti da izgubimo oba igrača. Zatim smo imali još jednu ponudu u januaru, ali i to je bila teška situacija, a i igrač je imao svoj stav o tome. Dakle, samo trebamo vidjeti šta će se desiti, ali potreban je novi ugovor ili neka vrsta zaključka“, rekao je Parish.

Guehi (25) je u Crystal Palace stigao u julu 2021. godine iz Chelseaja, u transferu vrijednom 18 miliona funti.

Engleski defanzivac je od tada odigrao ukupno 156 utakmica za Crystal Palace, s kojim je ove godine osvojio titule u FA Cupu i Community Shieldu.

Sa reprezentacijom Engleske osvojio je srebro na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, na kojem je odigrao sve utakmice svoje selekcije osim četvrtfinalne, koju je propustio zbog suspenzije.

federalna.ba/Beta

Steve Parish Marc Guéhi