Potvrđen novi datum revanš utakmice Spartak - Sarajevo

Sarajevo se plasiralo u 2. pretkolo Konferencijske lige, a dnas je promijenjen termin revanš utakmice protiv slovačkog Spartaka.

Poslije mnogo drame FK Sarajevo se plasirao u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Tim s Koševa igrao je dvomeč protiv kazahstanskog Aktobea i prošao tek nakon izvođenja penala.

Prvu utakmicu Sarajevo je riješilo u svoju korist eurogolom Kyeremeha u 90. minuti (1:0), a sinoć smo na Koševu gledali revanš.

Aktobe je vodio poslije 90 minuta s 2:1, gledali smo produžetke u kojima smo vidjeli još po gol na obje strane, pa su uslijedili penali.

Tamo se bolje snalazi ekipa Sarajeva, Duraković pogađa za pobjedu i prolazak u drugo pretkolo.

Protivnik Sarajeva u ovoj fazi takmičenja biti će slovački Spartak iz Tranve kojemu će to biti prve evropske utakmice ove sezone.

Prva utakmica na rasporedu je 25. jula 2024. godine na Koševu, a revanš je trebao biti igran sedam dana kasnije.

Klub iz Slovačke danas je potvrdio kako je datum revanša promijenjen i da će se igrati 31. jula umjesto 1. augusta.

"U drugom pretkolu Konferencijske lige dočekujemo FK Sarajevo.

Gostovanje nas očekuje već iduće sedmice u četvrtak 25.7., a revanš će biti u netradicionalnom terminu u srijedu 31. jula", objavio je Spartak.

Ostaje da vidimo može li Sarajevo proći i ovu prepreku i plasirati se u 3. pretkolo trećeg po rangu UEFA-inog takmičenja.

Podsjetimo, Velež je ispao u 1. pretkolu od andorskog Inter Escaldesa koji je slavio s ukupnih 6:2 u dvije utakmice.

Zrinjski je bio slobodan u prvom pretkolu, a u drugom ga očekuje dvomeč protiv slovenačnog Brava.

Borac igra drugo pretkolo Lige prvaka protiv PAOK-a i on je tako obezbijedio minimalno play-off Konferencijske lige.