Posušje jesenji prvak 1. lige Federacije BiH

Završen je jesenji dio prvenstva u 1. Ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Igman - TOŠK 1:2

Rudar - GOŠK 1:0

Vis Sim Bau - Bratstvo 1:0.

Na zimsku pauzu kao lider ide Posušje sa 31 bodom, slijedi Rudar iz Kaknja sa bodom manje a treći je TOŠK sa 28. U opasnoj zoni su GOŠK, Čapljina i Slaven.

Nogometaši Posušja su na svom Mokrom Docu porazili Budućnost iz Banovića sa visokih 7:0, te će se u nastavku prvenstva sa pravom nadati povratku u Premijer ligu koju su napustili 2009. godine. Mrežu gostiju lijepim golom u 11. minuti načeo je Ivan Bešlić, a u 27. Luka Lučić sa 11 metara udvostručuje prednost. Sve je bilo jasno u 33. minuti. Dominik Begić je poslije solo prodora na efektan način matirao Šabanovića za rezultat prvog poluvremena 3:0. I u drugom dijelu domaći tim je dominirao a prednost od 4:0 donio mu je Vranjić u 59. minuti. U 80. Bešlić postiže svoj drugi gol na meču za 5:0, kakvog se ne bi postidjele ni kolege iz višeg ranga takmičenja. Do kraja su viđena još 2 pogotka. Vranjić se najprije pobrinuo za najljepši trenutak susreta za 6:0, a za konačnih 7:0 pogodio je Šiško.

Posušje je je tako jesenji dio prvenstva završilo sa učinkom od 9 pobjeda, 4 remija i 2 poraza, dok je tim iz Banovića prvi dio sezone završio na 11. mjestu sa 18 bodova.