Portugal pobijedio Urugvaj i plasirao se u narednu fazu takmičenja
(Izvor: AA)

Fudbaleri Portugala savladali su selekciju Urugvaja rezultatom 2:0 u uzbudljivom meču drugog kola grupe H na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Portugalci su do pobjede na stadionu "Iconic" u Lusailu došli s dva gola Bruna Fernandesa, iako su i Urugvajci imali brojne šanse koje nisu iskoristili.

Gol za vodstvo Portugala postigao je u 54. minuti meča Fernandes koji je s lijeve strane uputio centaršut na Cristiana Ronalda. Gol za konačnih 2:0 i prolaz Portugala u narednu fazu takmičenja postigao je isti igrač iz penala u 93. minuti meča.

Portugal je na prvom mjestu u grupi H s maksimalnih šest bodova nakon dva kola. Gana je trenutno na drugom mjestu s tri boda, dok Južna Koreja i Urugvaj imaju po bod.

U posljednjem kolu grupne faze 2. decembra Portugal igra protiv Južne Koreje, a Urugvaj će igrati protiv Gane.