Poraz Sarajeva u Ugljeviku

U susretu 20. kola fudbalske Wwin lige Bosne i Hercegovine Zvijezda 09 danas je u Ugljeviku pobijedila Sarajevo sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Vadze u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Sarajevo je priredilo još jedno razočarenje za svoje navijače. Nakon poraza na startu proljetnog dijela sezone na Koševu od Širokog Brijega, Sarajevo na gostovanju u Ugljeviku izgubilo od posljednjeplasiranog tima na tabeli.

Susret nije obilovao prilikama. Sarajevo je imalo terensku inicijativu, ali je odbrana domaće ekipe odigrala čvrsto ne dozvoljavajući gostima da razviju svoju igru, čemu je donekle "kumovao" i izuzetno loš teren.

Najbolju priliku Sarajevo je imalo u 81. minuti kada je Đuričković, na centaršut Radovića pogodio prečku, a nakon toga je i rezervista Čataković mogao do pogotka ali je šutirao tik pored stative.

I domaći su imali svoje šanse, uglavnom iz kontranapada, ali napadači tog tima su previše komplikovali u ključnim trenucima.

Kada se očekivao kraj Vadze je pobjegao odbrani Sarajeva i pogodio za četvrtu pobjedu svog tima. Gosti su reklamirali ofsajd, ali sudija Kazlagić je i nakon konsultacija sa svojim pomoćnikom priznao gol i pokazao na centar.

Zvijezda 09 je uprkos ovoj pobjedi ostala na začelju tabele, dok je Sarajevo pretrpjelo sedmi poraz i sa četvrte pozicije dočekat će vječiti derbi protiv Željezničarom koji će biti odigran u sljedećem kolu na Grbavici.