Poraz rukometaša Bosne i Hercegovine od Češke
(Izvor: EPA-EFE/MARTIN DIVISEK)

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj i Mađarskoj.

Izabranici selektora Ivice Obrvana su u drugom kolu E-grupe EP-a u Bratislavi poraženi od Češke Republike sa 27:19 (12:9).

Rukometaši BiH tako su ostali bez pobjede i nakon meča sa Česima, te su ovim porazom definitivno izgubili i šansu za plasman u drugu rundu.

Reprezetaciju BiH koštala je katastrofalna igra u prvih deset minuta kada su Česi došli do prednosti od šest pogodaka, uz samo jedan gol bh. tima.

U nastavku meča rukometaši BiH uspjeli su da poboljšaju igru, posebno u odbrani i do kraja poluvremena da smanje zaostatak na samo tri gola.

U drugom poluvremenu reprezentacija BiH nastavila je s dobrom igrom te smanjila zaostatak na dva gola i u tri navrata imali priliku da se Česima približe na samo jedan gol. Ipak, napravili su nekoliko grešaka u napadau te su Česi ponovo preuzeli kontrolu i u posljednjih deset minuta u potpunosti razbili igru bh. tima te slavili ubjedljivu pobjedu.

Dino Hamidović je bio najefikasniji igrač u reprezentaciji BiH sa pet golova, dok je Josip Perić dao tri gola. Benjamin Burić imao je sedam odbrana.

Matej Klima je predvodio češki tim sa osam golova i proglašen je za igrača utakmice.

U drugom meču u ovoj grupi od 20.30 sati igraju Španija i Švedska.

Posljednji susret na ovom prvenstvu BiH će odigrati u ponedjeljak protiv Španije.

Rezultati danas odigranih utakmica drugog kola Evropskog prvenstva za rukometaše: