Poraz Partizana na Kipru, AEK u Beograd stiže sa golom prednosti

Fudbaleri Partizana izgubili su danas u Larnaki od AEK-a sa 2:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa. Partizan je na AEK Areni poveo u 18. minutu pogotkom Queencyja Meniga, izjednačio je Angel Garcija u 33, a pobjedu domaćem timu donio je Hrvoje Milićević u 70. minutu.

Izabranici Ilije Stolice su bili bolji rival u prvom dijelu prvog poluvremena, a dobru igru crno-bijelih krunisao je Menig u 18. minutu.

Brzu akciju Partizana započeo je Ljubomir Fejsa, lopta je potom stigla do Bibrasa Nahta koji je proigrao Ricarda Gomesa, a on Meniga kome nije bilo teško da zatrese mrežu domaće ekipe.

AEK je stigao do izjednačenja u 34. minutu, iz prve šanse na utakmici. Lopta je poslije kornera stigla do Nenada Tomovića, koji je glavom vratio na peterac gdje ju je dočekao usamljeni Garcija i lako savladao Nemanju Stevanovića.

Isti scenario viđen je i u nastavku. Partizan je bolje počeo, Gomeš je u 54. minutu pogodio prečku, ali je AEK nakon toga preuzeo inicijativu i ponovo poslije kornera kaznio slabu odbranu beogradskog tima.

Ovog puta se u kaznenom prostoru najbolje snašao Milićević, koji je posle udarca Bruna Game i odbijene lopte donio vodstvo i pobjedu kiparskom timu.

Revanš meč je na programu za sedam dana na stadionu u Humskoj, a pobjednik ovog dvomeča će u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv ukrajinskog Dnjepra.