Poraz Đokovića od Nadala poslije više od četiri sata borbe
(Izvor: EPA-EFE/YOAN VALAT)

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković nije uspio večeras da se plasira u polufinale Roland Garrosa, pošto je u četvrtfinalu izgubio od Španca Rafaela Nadala sa 2:6, 6:4, 2:6, 6:7(4). Bio je ovo 59. duel velikih rivala i 29. pobjeda španskog tenisera do koje je stigao poslije četiri sata i 11 minuta igre na terenu "Philippe Chatrier".

Naredni protivnik Nadalu na putu ka 14. tituli u Parizu i 22. Grand slam trofeju biće Nijemac Aleksander Zverev koji je u četvrtfinalu eliminisao Španca Carlosa Alkaraza.

Prvi gem na meču, koji je trajao deset minuta, najavio je da će aktuelni šampion Roland Garrosa i osvajač 13 titula u Parizu voditi veliku borbu.

Nadal je u tom gemu iskoristio treću brake loptu, a potom je potvrdio brake za 2:0 na početku meča. Đokovića u tom dijelu igre nije služio servis, nizao je greške, pa je Nadal još jednim brakeom stigao do 4:1 nakon čega je mirno priveo taj dio igre kraju.

Baš kao i u prvom setu, Nadal je i drugi set brakeom. Poslije 13 minuta igre i šest propuštenih, Nadal je iskoristio sedmu brake loptu i poveo sa 1:0. Đoković je bio potpuno van ritma, mnogo je griješio, pa je Nadal uz novi brake poveo sa 3:0.

Đoković je od tog trenutka podigao nivo igre, vratio je brake i smanjio na 3:2. Uslijedio je potom još jedan maratonski gem od 17 minuta u kojem je Đoković iskoristio petu brake loptu i tako se potpuno vratio u drugi set.

U desetom gemu drugog seta Đoković je propustio prvu, ali ne i drugu set loptu pa je poslije ukupno dva sata i 18 minuta igre na semaforu pisalo 1:1. Samo drugi set trajao je sat i 28 minuta.

I treći set je počeo brakeom Nadala, s tim da je ovaj uzeo bez izgubljenog poena, da bi u petom gemu novim brakeom stigao do 4:1 i tada nije dozvolio Đokoviću da se vrati u set.

Početak četvrtog seta bio je potpuno drugačiji u odnosu na prva tri. Đoković je prvi put na meču uzeo uvodni gem na svoj servis, a potom je uz jedan brake stigao do vodstva od 3:0.

Đoković je držao tu prednost i pri rezultatu 5:3 je servirao za set i izjednačenje. Međutim, nije iskoristio dvije set lopte, da bi Nadal realizovao drugu brake loptu čime je ostao u setu.

Do kraja seta teniseri su bili sigurni na svoj servis, pa je sve riješeno u tie-brakeu. Španac je brzo došao do 6:1, Đoković spasio tri meč lopte, ali nije mogao i četvrtu pa je Nadal slavio sa 7:4.