Policija i Chelsea istražuju incident navijača na Stamford Bridgeu

Londonska policija i fudbalski klub Chelsea istražuju incident na Stamford Bridgeu kada je jedan navijač uletio na teren i našao se ispred golmana Newcastlea Martina Dubravke tokom utakmice u Liga kupu.

Chelsea se sinoć plasirao u polufinale Liga kupa pošto je poslije jedanaesteraca pobijedio Newcastle, nakon što je utakmica bila završena 1:1.

Newcastle je poveo u 16. minutu golom Calluma Wilsona , a domaći su izjednačili u drugom minutu nadoknade vremena golom Mikhaylo Mudryka.

Poslije izjednačujućeg gola navijač je sišao sa tribine, preskočio reklame pored terena i slavio ispred golmana Newcastlea, a čini se i da ga je gurnuo. Redari su ga izveli sa terena, a zatim je sudija duže razgovarao sa obezbjeđenjem Chelsea uoči izvođenja penala.

Trener Chelsea Mauricio Pochettino rekao je da je razočaran zbog incidenta na stadionu i da ne podržava takvu vrstu opasnog ponašanja. "Moramo da budemo oprezni. Navijači moraju da budu oprezni pošto to može da dovede igrače u opasnost", naveo je Pochettino, prenio je BBC.

Dubravka je branio u posljednjih pet utakmica pošto je prvi golman Newcastlea Nick Pope odsutan zbog operacije ramena.