Pobjede Torina i Spezije u Serie A
(Izvor: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO)

Fudbaleri Torina pobijedili su večeras u gostima Veronu sa 1:0, u meču 37. kola italijanske Serie A. Strijelac pobjedonosnog gola za Torino bio je Josip Brekalo u 19. minutu.

Torino je zabilježio 13. pobjedu u prvenstvu i sa 50 bodova zauzima 10. poziciju na tabeli. Verona je na devetom mjestu sa dva boda više.

U narednom kolu, Torino će dočekati Romu, dok će Verona gostovati Laziju.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Spezija, savladavši Udinese sa 3:2.

Strijelci za Speziju bili su Daniele Verde u 35, Emmanuel Gyasi u trećem minutu nadoknade poluvremena i Giulio Maggiore u 47. minutu.

Golove za Udinese postigli su Nahuel Molina u 26. i Pablo Mari u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Spezija je sa 10. pobjedom u šampionatu stigla do 36 bodova i zauzima 15. mjesto na tabeli. Udinese je na 12. poziciji sa 44 poena.

U posljednjem kolu, Spezija će dočekati Napoli, dok će Udinese gostovati Salernitani.