Pobjede Świątek i Jabeur na završnom WTA turniru
(Izvor: Ilustracija/Tennis.com)

Poljska teniserka Iga Świątek pobijedila je noćas treću teniserku svijeta Amerikanku Coco Gauff nakon dva seta, 6:0, 7:5, u drugom kolu završnog WTA turnira u Cancunu.

Druga teniserka svijeta pobijedila je nakon sat i 30 minuta.

Ona je prvi set osvojila bez izgubljenog gema. To je bio 22. set ove godine koji je 22-godišnja Poljakinja osvojila sa 6:0.

Gauff je povela sa 3:1 u drugom setu, a u gemu na svoj servis za osvajanje seta napravila je četiri uzastopne dvostruke servis greške.

Świątek ima obje pobjede, ali se još nije plasirala u polufinale, pošto je u toj grupi Ons Jabeur noćas pobijedila Čehinju Markétu Vondroušovu sa 6:4, 6:3.

Mečevi posljednjeg kola odlučiće o plasmanu, pošto Gauf i jabeur imaju po pobjedu i poraz, dok je Vondroušova pretrpjela oba poraza.

Świątek će u petak igrati protiv Jabeur, a Gauf protiv Vondroušove.