Pobjede Rome, Napolija, Intera i Atalante
(Izvor: EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI)

Nogometaši Rome, Napolija, Intera i Atalante ostvarili su pobjede u susretima 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Roma je na gostovanju pobijedila Bolognu sa 5-1, Atalanta je porazila Fiorentinu sa 3-0, Napoli je slavio protiv Sampdorije sa 2-1, dok je Inter na gostovanju bio bolji od Cagliarija sa 3-1.

Rimljani su sav posao obavili u prvom dijelu postigavši pet golova. Već nakon 15 minuta je bilo 3-0 za goste, a do kraja poluvremena Roma je zabila još dva gola, a strijelci su bili Poli (5-ag), Džeko (10), Pellegrini (15), Veretout (35) i Mhitarjan (44). Za domaćine je zabio Cristante pogodivši vlastitu mrežu u 24. minuti.

Previše problema nije imala niti Atalanta koja je na svom terenu porazila Fiorentinu sa 3-0, a strijelci su bili Gosens (44), Malinovski (55) i Rafael Toloi (63).

Napoli je gubio na poluvremenu od Sampdorije koja je povela u 20. minuti preko Jakuba Jantka. No, u nastavku je domaćin zabio dva gola za pobjedu, a strijelci su bili Lozano (53) i Petagna (68).

U prvom nedjeljnom dvoboju Inter je slavio kod Cagliarija s 3-1.

Otočani su poveli golom Riccarda Sottila (43), a Inter je izjednačio u 77. minuti preko Nicola Barelle. Milanezi su do pobjede došli u samoj završnici - prvo je Danilo D'Ambrosio u 84. minutu zabio za 2-1, a konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Večeras se još sastaju Genoa - Juventus, te Milan - Parma.

Na ljestvici vodi Milan sa 26 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, Napoli ima 23, a Sassuolo 22 boda.