Pobjede Real Sociedada i Betisa u španskoj Primeri
(Izvor: EPA-EFE/Juan Herrero)

Fudbaleri Real Sociedada pobijedili su večeras kao domaćini Espanyol sa 2:1, u meču šestog kola španske Primere. Strijelci za Sociedad bili su Aleksander Sorlot u 17. i Baris Mendez u 29. minutu, dok je pogodak za Espanyol postigao Expozito u 19. minutu.

Sociedad je trećom pobjedom u prvenstvu stigao do 10. boda i zauzima osmo mjesto na tabeli. Espanyol je na 17. poziciji sa četiri poena.

U narednom kolu, Sociedad će gostovati Gironi, dok će Espanyol dočekati Valenciu.

U istom terminu, Betis je na svom terenu pobijedio Gironu sa 2:1.

Povela je Gironu golom Arnau Martineza u devetom minutu, da bi preokret Betisu donio Borja Iglesias golovima u 15. iz penala i 71. minutu.

Betis je zabilježio petu pobjedu u šampionatu i sa 15 bodova zauzima treću poziciju na tabeli. Girona je na 11. mjestu sa sedam poena.

U sljedećem kolu, Betis će gostovati Celti.