Pobjede Radnika i Veleža u osmom kolu Wwin lige BiH
(Izvor: Fena)

Fudbaleri Radnika i Veleža upisali su pobjede u prve dvije utakmice osmog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je u Bijeljini pobijedio Slobodu sa 2:0 golovima Pantelića u 39. iz penala i 65. minuti. Sloboda je također imala priliku za gol sa 11 metara, ali nastrožiju kaznu u 12. minuti nije iskoristio Kunić.

Radniku je ovo bila treća pobjeda u sedam mečeva, dok je Sloboda pretrpjela šesti poraz u sezoni te sa svega dva boda zauzima pretposljednje mjesto na tabeli.

Bod manje od tuzlanskog tima ima posljednjeplasirani Gošk koji je na svom terenu pretrpio težak poraz od Veleža rezultatom 0:4.

Trostruki strijelac za mostarski tim, koji je došao do druge pobjede, bio je Mlinarić koji je pogađao u 14., 35. i 49. minuti, dok je jedan pogodak postigao i Jevtović u 21. minuti.

U 20.30 sati počinje hercegovački derbi između Zrinjskog i Širokog Brijega, dok se preostale tri utakmice osmog kola igraju u srijedu. Sloga i Igman sastaju se u Doboju od 16 sati, od 18.00 Posušje dočekuje Borca, dok se gradski derbi između Sarajeva i Željezničara igra na Koševu od 20.30 sati.