Pobjede Manchester Uniteda i Tottenhama, remi Leedsa i Brentforda
(Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL)

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su danas na svom terenu ekipu Crystal Palacea sa 1:0, u meču 15. kola Premijer lige.

Jedini gol na meču postigao je Fred u 77. minutu, nakon udarca sa ivice šesnaesterca.

Na klupi tima iz Manchestera debitovao je Ralf Rangnick, koji je u četvrtak dobio radnu dozvolu.

United je sada šesti na tabeli Premijer lige sa 24 boda, dok je tim iz Londona 12. sa 16 bodova.

Tottenham je na svom terenu bio bolji od Noricha sa 3:0.

Domaći tim je poveo u 10. minutu, poslije preciznog udarca sa distance Lucasa Moure.

U nastavku su golove za Tottenham postigli Davinson Sanchez poslije kornera u 67. i Son Heung-Min u 77. minutu.

Tottenham je peti sa 25 bodova, a Norich je posljednji 20. sa 10 bodova.

Leeds i Brentford su odigrali neriješeno 2:2.

Leeds je poveo golom Tyler Robertsa u 27. minutu, Shandon Baptiste je izjednačio u 54. minutu, a gol za vodstvo gostujućeg tima sedam minuta kasnije je postigao Sergi Canos.

Bod Leedsu u petom minutu nadoknade vremena donosi Patrick Bamford.

Brentford je 11. sa 17 bodova, dok je Leeds na 14. mjestu sa 16 bodova.