Pobjede Levantea i Villarreala u Primeri
(Izvor: EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas)

Fudbaleri Levantea pobijedili su večeras u Valenciji ekipu Real Socijedada 2:1, u utakmici 14. kola španske Primere.

Klub iz Baskije poveo je golom Aleksandera Isaka iz slobodnog udarca u 22. minutu, a izjednačenje domaćoj ekipi donio je Marti Rodjer šest minuta kasnije.

Pobjedu Levanteu donio je Horhe de Frutos golom u 87. minutu meča.

Socijedad je trenutno na drugom mjestu na tabeli španskog prvenstva sa 26 bodova, dok je ekipa Levantea na 14. mjestu sa 14 bodova.

U sljedećem kolu Levante gostuje Huesci, a Socijedad dočekuje prvoplasiranu ekipu Athletico Madrida.

U meču koji je odigran u Pamploni ekipa Villarreala je pobijedila domaću ekipu Osasune sa 3:1.

Villarreal je u vodstvo doveo Žerar Moreno u sedmom minutu, a 12 minuta kasnije igrač Osasune Aridane dobio je direktan crveni karton.

Do kraja prvog poluvremena Nino Fer je uvećao prednost Villarreala golom u 29. minutu.

U nastavku meča prvo je Roberto Tores u 70. minutu sa penala smanjio na 1:2, a konačan rezultat svojim drugim golom na meču postavio je Moreno u 86. minutu.

Villarreal je na četvrtoj poziciji sa 25 bodova, a ekipa Osasune je na posljednjem mjestu sa 11 bodova.

U narednom kolu Villarreal dočekuje Athletic Bilbao, dok Osasuna gostuje Elcheu.

sport fudbal nogomet Španija Španjolska Primera Levante Real Sociedad Villarreal Osasuna Athletic Bilbao Elche
0 20.09.2024 23:17