Pobjede Cagliarija i Sassuola u Serie A
(Izvor: EPA-EFE/FABIO MURRU)

Fudbaleri Cagliarija pobijedili su danas na svom terenu Salernitanu sa 4:2, u utakmici 28. kola italijanske Serie A. Cagliari je poslije prvog poluvremena vodio sa 2:0, golovima Gianluce Lapadule u 12. i Gianluce Gaetana u 40. minutu, da bi Eldor Shomurudov u 51. minutu povisio na 3:0.

Salernitana je preko Grigorisa Kastanosa u 56. i Giulia Maggiorea u 58. minutu smanjila na 3:2, a pobjedu domaćeg tima potvrdio je Shomurudov svojim drugom golom na utakmici u 76. minutu.

Cagliari je trenutno na 13. mjestu na tabeli Serije A sa 26 bodova, dok je Salernitana posljednja sa 14 osvojenih bodova.

Fudbaleri Sassuola su kao domaćini slavili protiv Frosinonea sa 1:0, a strijelac pobjedničkog gola bio je Kristian Thorstvedt u 58. minutu.

Frosinone je u samom finišu meča imao veliku šansu da stigne do boda, ali Kaio Jorge nije iskoristio penal u 90. minutu.

Sassuolo je 18. tim lige sa 23 boda, dok je Frosinone na 17. mjestu sa bodom više.