Pobjede Bayerna, Bayera i Bochuma u Bundesligi
(Izvor: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Fudbaleri Bayerna pobijedili su danas u gostima Freiburg sa 4:1, u 28. kolu Njemačke Bundeslige. Strijelci za Bayern bili su Leon Goretzka u 58, Serge Gnabry u 73, Kingsley Coman u 83. i Marcel Sabitzer u šestom minutu sudijske nadoknade vremena..

Gol za Freiburg je postigao Nils Petersen u 63. minutu.

Bayern je prvi na tabeli sa 66 bodova, devet više i utakmicom više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Freiburg je na petom mjestu sa 45 poena.

U narednom kolu, Bayern će dočekati Augsburg, dok će Freiburg gostovati Eintrachtu.

U istom terminu, Bayer Leverkusen je kao domaćin pobijedio Herthu sa 2:1.

Golove za Bayer postigli su Lucas Alario u 35. i Karim Bellarabi u 40. minutu, dok je strijelac za Herthu bio Vladimir Darida u 42. minutu.

Bayer je osvojio 51 poen i zauzima treće mjesto, a Hertha je na pretposljednjoj 17. poziciji sa 26 bodova.

Bochum je u gostima pobijedio Hoffenheim sa 2:1. Dvostruki strijelac za Bochum bio je Takuma Asano u 28. i 59. minutu, a gol za Hoffenheim je postigao David Raum u 54. minutu.

Bochum je 11. na tabeli sa 35 bodova, dok je Hoffenheim na šestom mjestu sa 44 poena.

Arminija i Stuttgart su odigrali neriješeno 1:1. Poveo je Stuttgart golom Saše Kalajdžića u 25. minutu, da bi izjednačenje Arminiji donio Florijan Kruger golom u 59. minutu.

Arminija je na 16. mjestu sa 26 poena, a Stuttgart je na 14 poziciji sa 27 bodova.

Eintracht i Greuter Furth su odigrali neriješeno 0:0.

Eintrach je sa 39 bodova na devetom mjestu, dok je Greuter Furth na posljednjoj, 18. poziciji sa 16 poena.