Pobjede Atalante i Cagliaria, remi Verone i Torina

Fudbaleri Atalante pobijedili su danas na gostovanju ekipu Parme sa 5:2, u meču 35. kola italijanske Serie A. Gosti su poveli golom Ruslana Malinovskog u 12. minutu, a Matteo Pessina u 52. i Luis Muriel u 77. minutu su povećali rezultat.

Juan Brunetta je minut kasnije postigao prvi gol za Parmu, da bi gosti drugim golom Muriela u 86. minutu ponovo došli do tri gola prednosti.

U 88. minutu Simon Sohm je smanjio prednost Atalante, a Aleksej Mirančuk je golom u trećem minutu nadoknade postavio konačnih 5:2.

Atalanta je druga na tabeli Serie A sa 72 boda, dok je Parma ranije ispala iz lige, i nalazi se na 19. mjestu sa 20 bodova.

Verona i Torino odigrali su neriješeno 1:1.

Mergim Vojvoda je u 85. minutu doveo Torino u vodstvo, a bod domaćoj ekipi donio je Federico Dimarco u 89. minutu.

Verona je 10. sa 43 boda, a Torino je 15. na tabeli Serie A sa 35 bodova.

Cagliari je na gostovanju savladao Benevento sa 3:1.

Charalampos Lykogiannis je već u prvom minutu doveo Cagliari u vodstvo, da bi Gianluca Lapadula u 16. minutu izjednačio rezultat.

Gosti su do pobjede došli golovima Leonarda Pavolettija u 64. i Joaoa Pedra u trećem minutu nadoknade.

Cagliari je na 16. mjestu prvenstva sa 35 bodova, dok je Benevento na 18. mjestu sa 31 bodom i nalazi se u zoni ispadanja.