Pobjeda Željezničara nad Igmanom
(Izvor: Fena/Harun Muminović)

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Igmana iz Konjica sa 3:1, u susretu trećeg kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Bolju igru domaći fudbaleri krunisali su sa tri gola u mreži protivnika i ostvarili drugu pobjedu u sezoni.

Od početka susreta igralo se otvoreno s obje strane, a prvu priliku imao je Krpić u petoj minuti kada je šutirao sa pet metara, a na gol liniji loptu je zaostavio Buturović. Domaći su tražili kazneni udarac reklamirajući igranje rukom igrača Igmana, ali je pregledom VAR-a potvrđena prvobitna odluka sudije.

Desetak minuta kasnije zaprijetili su i gosti preko Hebibovića koji je pobjegao svom čuvaru i dobru šutirao po zemlji u ugao, ali je golman Željezničara uspio da sačuva svoj gol.

Novu priliku Željezničar je imao u 17. minuti preko Al Jabera koji je sa 18 metara šutirao i pogodio prečku, a lopta se odbila na gol-liniju.

Željezničar je poveo u 22. minuti preko Krpića. Kapiten domaćih iskoristio je centaršut Šabića iz kornera i glavom sa nekoliko metara savladao golmana Igmana, Ćemana. Na drugi gol čekalo se šest minuta. Radovac je šutirao sa 20 metara, Ćeman je odbranio a na odbijenu lopru natrčao je Al Jaber i pogodio za 2:0.

Na odmor se otišlo sa dva gola prednosti Željezničara koji do trećeg pogotka dolazi u 56. minuti preko Cvetanovskog koji je iskoristio asistenciju Boljevića.

U nastavku meča Igman je zaigrao nešto bolje i u 64. minuti ozbiljno zaprijetili preko Božića koji je sa desne strane ušao u šesnaesterac ali je pogodio vanjski dio mreže. Ipak, osam minuta kasnije gosti dolaze do pogotka preko Ramića koji je pogodio glavom na centaršut Aćimovića.

Do kraja je Željezničar postigao još jedan pogodak, preko Vukoje, koji je poništen zbog ofsajda.

Željezničar u četvrtom kolu ide u goste Slobodi, dok Igman dočekuje Široki Brijeg.