Pobjeda Veleža u prvoj utakmici Konferencijske lige

Fudbaleri Veleža na stadionu Grbavica pred 5.000 gledalaca zasluženo su slavili u prvoj utakmici 1. kola Konferencijske lige protiv Coleraine rezultatom 2:1.

Poveo je predstavnik iz Sjeverne Irske već u 9. minuti, a domaću mrežu sa 25 metara pogodio je Doherty.

Bh. predstavnik je sa 11 metara izjednačio u 36., a potom i preokrenuo rezultat u 66. minuti, što je bio i konačan ishod susreta 2:1. Oba pogotka za Mostarce postigao je iz kaznenog udarca Brandao.

U ranijem terminu Sarajevo je na gostovanju kod moldavskog Milsamija odigralo 0:0.

Bez golova u susretu Milsamija i Sarajeva

Utakmica prvog pretkola Uefine Konferencijske lige između moldavskog Milsamija i Sarajeva završila je bez pogodaka. Sarajevo je odigralo dobru utakmicu i bilo je bliže pobjede, a najveću šansu propustio je Velkovski koji u 29. minuti nije uspio realizirati jedanaesterac. Uzvrat se igra...

Revanš utakmice prvog kola kvalifikacija Konferencijske lige na programu su 15. jula.