Pobjeda Tottenhama za četvrto mjesto na tabeli Premiershipa

Fudbaleri Tottenhama pobijedili su danas na svom terenu u Londonu Burnley sa 1:0, u utakmici pretposljednjeg 37. kola Premiershipa i popeli se na četvrto mjesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Harry Kane u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena iz jedanaesterca.

Penal je dosuđen poslije upotrebe VAR tehnologije, kada je sudija Kevin Friend presudio da je Ashley Barnes igrao rukom u kaznenom prostoru poslije pokušaja Davinsona Sancheza.

Prije gola Tottenham je imao nekoliko prilika za gol, prije svih Kane i Son Heung Ming, a sa druge strane najbolju priliku imao je Maxwell Cornet, ali je golman domaćih dobro odbranio.

Londonska ekipa imala je nekoliko prilika i u nastavku, ponovo preko Sona i Kanea, a najbolju šansu Burnley je propustio u 62. minutu, kada je Barnes pogodio stativu.

Tottenham je ostvario 21. pobjedu i sa 68 bodova zauzima četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu šampiona. Dva boda manje, ali i utakmicu manje ima petoplasirani Arsenal, koji u ponedjeljak igra protiv Newcastlea.

Burnley je pretrpio 16. poraz i bori se za opstanak u ligi, zauzima 17. mjesto sa 34 boda, koliko ima i Leeds na 18. mjestu u zoni ispadanja ali uz utakmicu manje.