Pobjeda Sarajeva nad Slobodom

Fudbaleri Sarajeva su u prvom kolu WWin lige Bosne i Hercegovine večeras na Koševu pobijedili tuzlansku Slobodu sa 3:1.

Sarajevo je zasluženo slavilo nakon preokreta protiv starog rivala i povratnika u elitni rang bh. fudbala.

Prvo poluvrijeme završeno je neriješenim rezultatom 1:1, a oba pogotka postignuta su sa bijele tačke, i to nakon intervencije VAR-a.

Prvi u vodstvo došli su gosti u 21. minuti. U šesanestercu Sarajeva srušen je Osmanković, a sudija Bandić je nakon nekoliko minuta provjere i konsultacija sa VAR sobom te pregleda snimka pokazao na bijelu tačku. Pogodak za Slobodu postigao je bivši igrač tima sa Koševa Said Husejnović.

Sarajevo je izjednačilo u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, i ovaj put nakon intervencije iz VAR sobe. U šesnaestercu je rukom igrao jedan igrač Slobode, Bandić je nakon pregleda snimka pokazao na penal, a siguran realizator bio je Guliashvili.

U međuvremenu je Sarajevo imalo još nekoliko prilika za gol, a najbolju je propustio Hamzić u 24. minuti kada je sa nekoliko metara šutirao ali je njegov udarac odbranio golman Slobode Muminović.

U drugom dijelu potpuna dominacija Sarajeva koje sa dva pogotka dolazi do preokreta i pobjede.

Nakon nekoliko dobrih pokušaja Guliashvilija, Oliveire i Kyeremeha, Sarajevo u 56. minuti dolazi do prednosti. Đorđević je šutirao sa dvadesetak metara, lopta se u šesnaestercu odbila od jednog igrača Slobode i ponovo vratila do Đorđevića koji ovaj put pogađa za 2:1.

U 67. minuti novi penal za Sarajevo. U svom šesnaestercu jedan igrač Slobode igrao je rukom, sudija Bandić odmah je pokazao na bijelu tačku, a realizator najstrožije kazne bio je Čataković.

Do kraja su domaći imali još dvije prilike za gol, preko Oliveire koji nije bio precizan te u finišu preko Guliashvilija čiji je udarac odbranio Muminović.

U prvoj današnjoj utakmici Posušje je savladalo Igman sa 1:0, dok su u utakmicama odigranim u subotu pobjede slavili gosti. Radnik je savladao Gošk sa 1:0, a istim rezultatom Široki Brijeg je pobijedio Željezničar.

Odgođeni su susreti Borac - Velež i Zrinjski - Sloga.