Pobjeda Nijemice Herrmann u biatlonu
(Izvor: EPA-EFE/FILIP SINGER)

Njemačka biatlonka Denise Herrmann osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u individualnoj trci na 15 kilometara.

Herrmann je sa samo jednom greškom u pucanju osvojila zlato s rezultatom 44:12,7 minuta.

Ovo je prva olimpijska medalja u biatlonu za 33-godišnju bivšu cross country skijašicu, koja je u ovoj disciplini počela da se takmiči 2016. godine. Ona je na Igrama 2014. godine osvojila bronzu sa štafetom 4x5 kilometara u skijaškom trčanju.

Herrmann je danas za 9,4 sekunde bila brža od Francuskinje Anais Chevalier-Bouchet, dok je bronzanu medalju osvojila Norvežanka Marte Roiseland koja je za pobjednicom zaostala 15,3 sekunde.

To je druga medalja za Chevalier-Bouchet i Roiseland na Igrama u Pekingu, pošto su prethodno bile u sastavu francuskih i norveških timova koji su u subotu u mješovitoj štafeti zauzeli drugo, odnosno prvo mjesto.