Pobjeda Liverpoola za prvo mjesto na tabeli, remi Cityja
(Izvor: EPA-EFE/Tim Keeton)

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su danas na svom terenu Crystal Palace sa 3:0, u utakmici petog kola Premiershipa i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Liverpool je poveo u 43. minutu kada je strijelac bio Sadio Mane i to je bio njegov 100. gol za klub. Drugi pogodak postigao je Mohamed Salah u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Naby Keita u 90. minutu.

"Crveni" su ostvarili četvrtu pobjedu u ligi i prvi su na tabeli sa 13 bodova. Londonska ekipa je pretrpjela drugi poraz i zauzima 13. mjesto na tabeli sa pet bodova.

Aktuelni šampion Manchester City odigrao je na svom terenu neriješeno 0:0 protiv Southamptona.

U 61. minutu dosuđen je jedanaesterac za Southampton zbog starta Kylea Walkera na Adamu Armstrongu, poslije kojeg je igrač Cityja dobio crveni karton. Sudija je zatim želio da provjeri svoju odluku putem VAR tehnologije i kada je snimak pregledan, odlučio je da poništi obje odluke.

Poslije 11 golova u prve tri utakmice, fudbaleri Cityja su danas imali samo jedan šut u okvir gola. Ta ekipa je druga na tabeli sa 10 bodova. Southampton je četvrtu uzastopnu utakmicu odigrao neriješeno, i dalje je bez pobjede i ima četiri boda na 15. mjestu na tabeli.

Fudbaleri Arsenala pobijedili su na gostujućem terenu Burnley sa 1:0.

Jedini gol postigao je Martin Odegaard iz slobodnog udarca u 30. minutu.

Poslije tri uzastopna poraza na početku prvenstva, Arsenal je vezao dvije pobjede i sada zauzima 12. mjesto na tabeli sa šest bodova. Burnley je pretrpio četvrti poraz i pretposljednji je sa jednim bodom.

Fudbaleri Watforda pobijedili su na gostujućem terenu Norwich sa 3:1.

Watford je poveo u 17. minutu golom Emmanuela Dennisa, a izjednačio je Teemu Pukki u 35. Novu prednost i pobjedu gostujućoj ekipi donio je Ismaila Sarr, golovima u 63. i 82. minutu.

Watford je prekinuo niz od tri poraza i poslije druge pobjede u ligi zauzima 10. mjesto na tabeli sa šest bodova. Norwich je pretrpio peti poraz i posljednji je na tabeli bez bodova.

Ranije danas Brentford je kao gost pobijedio Wolverhampton sa 2:0, a kasnije igraju Aston Villa i Everton.

sport fudbal nogomet Engleska Premiership Liverpool Crystal Palace Manchester City Southampton
0 27.03.2024 23:22
0 27.03.2024 20:22
0 27.03.2024 17:55