Pobjeda Leipziga za četvrto mjesto na tabeli

Fudbaleri Leipziga pobijedili su večeras na svom terenu Augsburg sa 4:0, u utakmici 33. kola Bundeslige.

Andre Silva donio je vodstvo Leipzigu golom u 40. minutu, a zatim je dvostruki strijelac bio Christopher Nkunku, koji je golove postigao u 48. i 57. minutu.

Konačan rezultat postavio je Emil Forsberg, pogotkom u 64. minutu iz jedanaesterca.

Leipzig je prekinuo niz od dva poraza i poslije 17. pobjede zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 57 bodova, dva više od petoplasiranog Freiburga.

Augsburg je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno 16. u ligi i zauzima 14. mjesto na tabeli sa 35 bodova.

Ranije danas Eintracht je na svom terenu odigrao neriješeno 1:1 protiv Borussije iz M'gladbacha, a šampion Bayern je u Minhenu odigrao 2:2 protiv Stuttgarta.