Pobjeda Lazia nad Cremoneseom, Monza savladala Juventus
(Izvor: EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA)

Fudbaleri Lazija pobijedili su danas na gostovanju Cremonese sa 4:0, u utakmici sedmog kola italijanske Serie A. Rimski klub je poveo u sedmom minutu golom Cira Immobilea.

Immobile je u 21. minutu bio precizan sa penala, a do kraja poluvremena gol je postigao i Sergej Milinković-Savić (drugi minut nadoknade), pošto je došao do odbijene lopte nakon udarca Matije Zakanjija. Konačnih 4:0 postavio je Pedro pogotkom u 79. minutu.

Lazio je na petom mjestu Serie A sa 14 bodova, a Cremonese je na 19. mjestu sa dva boda. U sljedećem kolu Lazio dočekuje Speziju, dok Cremonese gostuje Lecceu.

Monza je na svom terenu savladala Juventus sa 1:0.

Gosti su od 40. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Angel di Maria. Gol za pobjedu Monze postigao je Christian Gytkjaer u 74. minutu.

Juventus je osmi sa 10 bodova, a Monza je poslije prve pobjede na 18. mjestu sa četiri boda. Torinski tim u narednom kolu dočekuje Bolognu, dok Monza gostuje Sampdoriu.

Fiorentina je na svom terenu pobijedila Veronu sa 2:0.

Domaći tim je poveo golom Jonathana Ikonea u 13. minutu, da bi u 26. minutu igrač Fiorentine Cristiano Biraghi bio neprecizan sa penala. Pobjedu Fiorentine je potvrdio Nicolas Gonzalez u 90. minutu.

Fiorentina je 10. sa devet bodova, a Verona je 17. sa pet bodova. U sljedećem kolu Fiorentina gostuje Atalanti, dok Verona dočekuje Udinese.