Pobjeda Borca nad Sarajevom

Fudbaleri Borca pobijedili su Sarajevo u gostima 2:0 u meču 26. kola Premijer lige BiH. Borac sada ima samo dva boda manje od Sarajeva, koje je vodeća ekipa na tabeli.

Odigrane dvije utakmice, slavile domaće ekipe

Ovog vikenda se igraju utakmice 26. kola Premijer lige BiH u nogometu. Odigrane su dvije utakmice, u kojima su slavile domaće ekipe: Krupa - Sloboda 1:0 i Mladost - Tuzla City 2:0. U derbiju kola igraju na Koševu Sarajevo i Borac  Sutra su na programu još tri utakmice, u kojima se...

Tim Marka Maksimovića je do ovog meča imao niz od deset utakmica bez pobjede protiv ekipe Sarajeva, ali je i ta tradicija srušena.

Gosti su do vođstva došli u 34. minutu, kada je Goran Zakarić iskoristio odličnu akciju Vranješa. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Konačnih 2:0 postavio je Zakarić svojim drugim golom. Igrao se 71. minut.

Na tabeli lider Sarajevo sada ima 52 boda, drugi je Borac sa 50, a Velež, Široki i Zrinjski imaju po 45.